Het Kinderziekenhuis seizoen 2: vanuit het Wilhelmina in Utrecht

Het Kinderziekenhuis seizoen 2 is vanaf vanavond – woensdag 12 februari – om 20.30 uur te zien bij RTL4. De afleveringen kun je terugkijken bij Videoland. In de realityreeks worden ouders en hun zieke kinderen gevolgd in het Wilhelmina Kinderziekenhuis in Utrecht.

Het Kinderziekenhuis

We zien in Het Kinderziekenhuis seizoen 2 hoe artsen en verpleegkundigen ieder uur, iedere dag, zeven dagen per week levensreddende zorg bieden aan deze jonge patiënten in de leeftijd van 0 tot 18 jaar. Patiënten die een trauma hebben opgelopen, een chronische ziekte hebben, of levensbedreigend ziek zijn. De patiënten en hun ouders worden gevolgd tijdens moeilijk én aangrijpende momenten, maar ook als ze gelukkiger het ziekenhuis verlaten omdat het beter gaat.  

Het Kinderziekenhuis 2025

Welke verhalen je ziet in Het Kinderziekenhuis in 2025? In aflevering 1 zien we bijvoorbeeld de twaalfjarige Nuri, die is aangereden met zijn elektrische step. De artsen kijken of zijn beschadigde been klaar is voor een huidtransplantatie. Ook maken we kennis met Rick, een zestienjarige jongen die geboren is met een ziekte waarbij zijn botten bij het minste of geringste breken. De twee weken oude baby Jake krijgt gentherapie toegediend, waardoor de kans groot is dat hij zonder symptomen van zijn spierziekte kan opgroeien.

Wilhelmina Kinderziekenhuis Utrecht

Het Wilhelmina Kinderziekenhuis in Utrecht is één van de zeven grootste academische kinderziekenhuizen in Nederland. Jaarlijks worden hier ruim 15.000 kinderen opgenomen, 3.000 baby’s geboren en 3.000 patiënten geopereerd. In dit realityprogramma worden de verhalen van deze patiënten verteld, maar ook die van het zorgpersoneel waarin we onder andere zien hoe artsen en verpleegkundigen worden opgeleid en hoe wetenschappelijk onderzoek tot baanbrekende resultaten voor de toekomst kan leiden om zo steeds meer kinderen met erfelijke en aangeboren ziektes te kunnen behandelen.

Het Kinderziekenhuis gemist?

Je kijkt Het Kinderziekenhuis iedere woensdagavond om 20.30 uur bij RTL4. Op donderdagmiddag kun je het programma terugkijken. Dit kan ook via Videoland. Woon je nu niet in Nederland, dan lees je in dit uitgebreide artikel hoe terugkijken toch mogelijk is. Al is dat bij programma’s van RTL / Videoland wel lastiger. Wel zie ik dat steeds meer Nederlandse programma’s in Vlaanderen worden uitgezonden en vice versa.

Foto: Pexels – /foto/noodgeval-noodsituatie-knuffelbeer-knuffel-42230/ – pexels-pixabay-42230.jpg


Twijfel jij over je kinderwens?

februari 12, 2025 /